» Tüm Haberler
Firmamız Hakkında
      Firmamızın ana hizmet alanı, Sun'i Tohumlama ve Sığır Islahı'dır. Bu konularda firmamızın kurucusu Uzman Veteriner Hekim Dr.Mustafa İŞLER, Uzmanlık (3 yıl) ve Doktora (3 yıl) eğitimi almıştır. Ayrıca yurt içinde ve dışında, sun'i tohumlama, morfolojik değerlendirme, genetik eşleme ve embryo transferi çalışmalarına katılmıştır. Sun'i tohumlama alanında; sperma üretimi, Veteriner Hekim ve Sun'i Tohumlama Teknisyeni eğitiminde 42 yıllık deneyime sahiptir.


      Firmamız ana ırk olarak Holstein, Brown Swiss, Simental ve Montbeliarde ırkları ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Firmamız prensip olarak bu ırklara ait en iyi konformasyona sahip boğaların seçimine özen göstermektedir. Ayrıca bu özellikleri yanında sütçülük karakteri, protein ve yağ artırıcı özellikleri de gözönünde tutulmaktadır. Firmamız istenildiği takdirde özel talepler ve işletmelerde yapılmış genetik eşleme programları için özel sperma taleplerini karşılanabilir. Bu konuda danışmanlık hizmeti verebilir.


      Sığır ıslahında doğru, kalıcı ve genetik gelişmeyi sağlamak için iyi boğa seçimi, uygun genetik eşleme esastır ve firmamız bu konuda yeterli bilgi birikimine ve geniş hizmet ağına sahiptir.


Dr. Mustafa İŞLER

0.15